NASZA MŁODZIEŻ

Podsumowując ubiegły rok z wielką satysfakcją chcielibyśmy zaprezentować wyniki, jakie zostały osiągnięte przez naszych młodych wędkarzy-sportowców w zawodach spławikowych organizowanych przez nasze Koło, a także przez Okręg Katowice i Zarząd Główny PZW.
Niewątpliwie najlepszym zawodnikiem spośród całej grupy naszej młodzieży jest Paweł Tereszkowski, który potwierdził swoją klasę zwyciężając w klasyfikacji generalnej Grand Prix Polski w kategorii „Kadet" U- 14, osiągając następujące wyniki w poszczególnych zawodach:
1. „Puchar Skierniewic" - Skierniewice - 14-15.05.2016r. - II-miejsce
2. „Puchar Kluczborka" - Kluczbork - 18-19.06.2016r. - III miejsce
3. „Puchar Katowic" - Katowice - Kanał Dwory - 26-28.08.2016r. - IV miejsce.
Ogromnym sukcesem Pawła jest również zdobycie tytułu Wicemistrza Polski w Spławikowych Mistrzostwach Polski w kategorii „Kadet"U-14, rozegranych w dniach 15-17.07.2016r. na zbiorniku „Szymanowice" w Tarnobrzegu.

Osiągane przez Pawła sukcesy były obserwowane przez selekcjonerów kadry narodowej i dzięki temu został do niej powołany, aby reprezentować Polskę w czasie Mistrzostw Świata, które organizowane były w dniach 6-7.08.2016r. w miejscowości Santa Justa w Portugali. Udział młodego wędkarza z koła „Kazimierz-Juliusz" w dużej imprezie wędkarskiej była dla nas ogromnym zaskoczeniem, ale również i zaszczytem. Polska drużyna w kategorii „Kadet" U-14 zajęła w tych mistrzostwach 5 miejsce. Paweł indywidualnie zajął 17 miejsce i był najlepszym zawodnikiem z polskiej drużyny. Jego talent i osiągnięte wyniki zostały docenione i ponownie został oficjalnie powołany do Kadry Narodowej na rok 2017.
W podsumowaniu nie sposób również nie wspomnieć o pozostałych zawodnikach, którzy także odnosili sukcesyw rozgrywanych w 2016 roku zawodach wędkarskich:
Nasz najlepszy junior Mateusz Tereszkowski zdobył II miejsce w klasyfikacji indywidualnej Grand Prix Okręgu Katowice w kategorii Juniorów zajmując w poszczególnych zawodach tej klasyfikacji miejsca:
1. I Zawody Spławikowe Juniorów - Poręba - 08.05.2016r. - I miejsce.
2. II Zawody Spławikowe Juniorów - kanał Dwory - 11.09.2016r. - IV miejsce.
3. III Zawody Spławikowe Juniorów - kanał Gliwicki - 25.09.2016r. - I miejsce.

Wraz z Jakubem Tereszkowskim i Pawłem Tereszkowskim Mateusz zdobył Drużynowe Mistrzostwo Okręgu Katowice w kategorii „Junior" U-18.

W rodzinnej rywalizacji, swojego starszego brata goni Jakub Tereszkowski, który w klasyfikacji indywidualnej Grand Prix Okręgu Katowice w kategorii „Kadet" U-14 zajął 7 miejsce, osiągając w poszczególnych zawodach tej klasyfikacji miejsca:
1. I Zawody Spławikowe Kadetów - Poręba - 08.05.2016r. - 35 miejsce.
2. II Zawody Spławikowe Kadetów - kanał Dwory - 11.09.2016r. - 8 miejsce.
3. III Zawody Spławikowe Kadetów - kanał Gliwicki - 25.09.2016r. - 9 miejsce.

Wraz z Mateuszem Tereszkowskim i Pawłem Tereszkowskim Jakub zdobył Drużynowe Mistrzostwo Okręgu Katowice w kategorii „Junior" U-18, a występując w drużynie razem z Jackiem Tereszkowskim i Pawłem Tereszkowskim zdobyli III miejsce w Mistrzostwach Okręgu Katowice w kategorii „Kadet" U-14.

Takie wyniki sportowe to efekt długotrwałej pracy z młodzieżą ich opiekunów i trenerów: Jacka Stasiaka, Mirosława Skorusa i Ryszarda Krzaka, za co należą się im wyrazy uznania.
Zarząd Koła „Kazimierz-Juliusz" dziękuje im za tak wspaniałe przygotowanie młodzieży do zawodów i życzy wszystkim dalszych sukcesów.

Zdjęcia z poszczególnych zawodów w zakładce Galeria: Nasza Młodzież